Nazolabial Dolgu

Nazolabial Dolgu Nedir?

Nazolabial dolgu nazolabial oluk denilen ve de burundan dudak kenarlarına kadar uzanan bölgeye yapılan dolgu uygulamasıdır. Adını da uygulandığı bölgeden almıştır.

Nazolabial Dolgu Kime Yapılır?

Bu dolgu işlemi kime yapılır sorusunun cevabı bence bu sayfa için en önemli nokta. Bu sayfayı okuyup Fethiye Nazolabial Dolgu nun kendisine uygun olup olmadığını anlamayacak kişi kalmamalı.

fethiye nazolabial dolgu

Öncelikle bu dolguya ismini verene Nazolabial Oluk nedir? Neden Vardır? Noktalarını aydınlatmak istiyorum. Nazolabial oluk dudaklarımızı çepeçevre şekilde saran dudak kasımız ile yüz bölgesindeki mimik kaslarının kesişme noktasında olan anatomik bir bölgedir. Anatomik bölge olmasından dolayı yeni doğan bir bebekte de vardır 90 yaşında bir kişide de. Bu anatomik bölge nin en önemli fonksiyonu özellikle gülme, ağız açma gibi hareketler esnasında dudak kenarındaki derinin içeri doğru bükülerek alan açmasını sağlamaktadır. Aslında bir bakıma ağız açıklığımızın oluşmasına katkıda bulunmaktadır. Aynı zamanda orta yüz bölgesini bir üçgen gibi görürsek bu üçgenin taban kenarını da Nazolabial Oluk oluşturmaktadır.

Peki neden bu oluk derinleşir? Yaş ve genetik etkiler ile özellikle orta yüz bölgesinin sarkma hareketi kesici dişlerimize doğru olmaktadır. Yani orta yüz bölge üçgeninin taban kenarı olan nazolabial oluk üzerine doğru sarkma hareketi yapar. Bu sarkmadan dolayı da nazolabial oluk olduğundan daha derin hale gelir. Yani bilinenin aksine nazolabial bölge derinleşmesinin ana nedeni budur. Pek tabi ki yaşla beraber hacim eksiklikleri oluşur ve bu derinleşmeye katkısı olacaktır fakat her şekilde ana neden orta yüz sarkmasıdır.

yanak çizgileri dolgusu

Nazolabial bölgenin asıl ne olduğunu, neden var olduğunu ve de neden derinleştiğini anlattıktan sonra gelelim tedavisine. Bana botox ve dolgu uygulamaları için devamlı gelen hastalarım bilirler ki bu dolgu uygulamasını çok az kişiye öneririm. Yani aslında düşünün ben bu kadar sayfayı yazıyorum ama bu uygulamayı çok az kişiye yapıyorum. Zaten doğru ve bilimsel olan da bu.

Eğer orta yüz sarkması derecelere ayrılır ise 1. Derece sarkıklıklar için Nazolabial Dolgu Uygulaması uygun olabilir. İkinci derece ve daha üzeri durumlarda bu dolgunun uygulaması yapılması problemi çözermiş gibi görünse de ağız çevresinin daha dolgun göstereceğinden tabak altı gibi bir görüntü oluşturmaktadır.  

Derin Nazolabial Oluk asıl tedavisi Nedir?

Yukarıda da bahsettiğim gibi nazolabial oluk derinleşmesine neden olan etken orta yüz sarkmasıdır. Derin nazolabial oluk tedavisi orta yüzün sarkmasını gidermektir. Orta yüz sarkıklıkları pek çok şekilde giderilebilir, detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. (orta yuz askilama blog yazısı)

yanak çizgileri dolgusu

Fethiye Nazolabial Dolgu Uygulaması Nasıl Yapılıyor?

Fethiye Nazolabial Dolgu uygulamasını ben her zaman kanül ile yapıyorum. Oluğun en aşağı kısmında iğne ile açtığım delikten kanülü içeri doğru ilerletiyorum ve uygulamayı yapıyorum.

Nazolabial Dolgu Kalıcılığı

Nazolabial dolgu için orta sertlikte dolgu materyali kullanıyorum ve de ortalama kalıcılığı 10 ile 12 ay arasında değişiyor.

Nazolabial Dolgu Uygulaması ağrılı mı?

Hayır, ağrı asla bu uygulama için bir konu değildir. Kanülün yukarı doğru ilerletilmesi sırasında garip bir his duyduklarını ifade eden hastalarım hiçbir zaman ağrıdan bahsetmemişlerdir.

Randevu

İnceleme sonrası gerekli olan en uygun uygulama en profesyonel şekilde ve en kaliteli ürünler ile yapılacaktır.

Fethiye botoks whatsapp

Dolgu ile ilgili bir randevu almak isterseniz kliniğimize ait iletişim bilgileri için buraya tıklayabilirsiniz.

Diğer estetik uygulamaları hakkında bilgi ya da randevu almak isterseniz kliniğimizin resmi internet sitesini buraya tıklayarak ziyaret edebilirsiniz.

Sağlıklı günler dileriz.

Nazolabial Dolgu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön