Çene Ucu Dolgusu

Çene ucu dolgusu tüm çene hattının daha belirgin hale getirilmesi konusundaki son trend nedeni ile çok önemli bir hal almaktadır. Elmacık kemiği dolgusunda da anlattığım gibi üçgen yüz hatlarının oluşmasındaki üçgenin tepe noktası çene ucuna denk gelmektedir. Belirgin elmacık kemiklerinin tamamlayıcısı çene ucudur. Bundan dolayı çene ucunun daha belirgin hale getirilerek bütünsel bir sonuç almak için yapılan işleme Çene Ucu Dolgu Uygulaması denir.

çene ucu dolgusu

Çene Ucu Belirginleştirmek Amaçlı Başka Yöntem Var mıdır?

Amaç çene ucunu daha belirgin hale getirmek olduğunda yapılabilecek işlemler arasında en pratik ve ofis şartlarında hemen uygulanabilecek olanı Fethiye çene ucu dolgusu uygulamasıdır. Çene ucu belirginleştirme ile ilgili diğer tüm prosedürler hakkında bilgiler burada (çene ucu belirginleştirme blog yazısı).

Fethiye Çene Ucu Dolgusu Nasıl Yapılır?

Yukarıda da yazdığım gibi çene ucu belirginleştirmenin en pratik yöntemi Fethiye çene ucuna dolgu yöntemidir. Uygulama öncesinde ayrıntılı bir değerlendirme sonrası çene ucunun hangi yöne doğru belirginleştirilmesine karar verilir ve uygulama yapılır.

çene dolgusu

Fethiye çene ucu dolgu uygulaması esnasında uygulama öncesi değerlendirmenin önemine ve aynı zamanda bu değerlendirme sonrası uygulama şekline karar verileceğine değinmiştim. Biraz daha açacak olursak bazen çene ucunun tamamen öne doğru bazen de aşağı öne doğru belirginleştirilmesi gerekmektedir. Bu tip farklı yönler gerektiğinde çoğu zaman uygulama öncesi foto çekip elimden geldiğince simülasyon ile hastaya anlatmaya çalışıyorum.

Çene Ucu Dolgusu Kalıcı mı?

Çene ucu dolgusu genellikle en sert yapıdaki dolgu materyalleri ile yapıldığından kalıcılığı daha fazla sürmektedir. Tabi ki kişiye göre değişmekle beraber ortalama 10-14 ay kalıcılığı vardır.

fethiye çene ucu dolgu

Çene Ucu Dolgusu ağrılı bir işlem mi?

Uygulama tam çene ucu bölgesine iğne ile yapılır ağrı çok azdır fakat özellikle yüksek miktarlarda kullanılan çene ucu dolgusu sonrası ilk 5 dakika dolgunluk hissi yaratması gayet olağandır. Çene ucu dolgusu desteklemesi amaçlı yan taraflara da dolgu uygulaması gerektiğinde kanül kullanılmaktadır. Bu bölgeye de yapılan kanül ile dolgu uygulama işlemi de ağrısız bir işlemdir.

Uygulama toplamda beş ile on dakika arası sürmektedir. Sonrasında sekiz ile on dakika buz uygulaması yapılmaktadır.

Randevu

İnceleme sonrası gerekli olan en uygun uygulama en profesyonel şekilde ve en kaliteli ürünler ile yapılacaktır.

Fethiye botoks whatsapp

Dolgu ile ilgili bir randevu almak isterseniz kliniğimize ait iletişim bilgileri için buraya tıklayabilirsiniz.

Diğer estetik uygulamaları hakkında bilgi ya da randevu almak isterseniz kliniğimizin resmi internet sitesini buraya tıklayarak ziyaret edebilirsiniz.

Sağlıklı günler dileriz.

Çene Ucu Dolgusu

Çene Ucu Dolgusu” için bir görüş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön