Botoks Genel Bilgiler

Bu makalede bulabileceğiniz başlıklar şunlardır;

Uygulama Öncesi

Botoks uygulama öncesi hasta ile detaylı konuşmak ve etkinin nasıl oluşacağını anlatmak gerekir. Uygulanmaması gereken bir durum var mıdır sorgulanır. Uygulama bölgeleri dezenfeksiyonu sonrası tüm mimiklerin ortaya konduğu kısa bir video çekilir. İşlem öncesi her hasta için farklı olabilecek uygulama noktaları belirlenir. Bu noktaları belirlerken hastanın yaptığı mimik iyice incelenir ve o esnada oluşan kırışıklıkların yoğunluğuna dikkat edilir.

Botoks Uygulama

Uygulama görünmeyecek kadar ince bir iğne ile yapılır. Enjeksiyon sırasında ağrıyı daha da az hissetmeniz için titreşim yaratan bir alet ile uygulama bölgesine uyaranlar verilir. 10 kişiden 9 u botoks uygulaması sırasında ağrı hissetmediğini söylemektedir. Burada uygulama öncesi lokal anestezik krem uygulanması konusuna değinmek istiyorum. Botoks uygulaması sırasında duyulan ince sızı iğnenin derşye girdiği an değil daha çok enjeksiyon yapıldığı andır. Yani anestezik krem uygulaması ile deri yüzeyinde oluşturulan uyuşukluk aslında ağrıyı azaltmaya yardımcı olmayacaktır.  Fakat yine de olmasını isterseniz pek tabi ki uyguluyoruz.

botoks uygulama seansı

Botoks Uygulama Sonrası

Hemen uygulama sonrası yaklaşık 5-6 dakika buz uygulaması yapılmasını istiyoruz ve oluşabilecek morlukların önüne geçmeye çalışıyoruz. Etki ortalama 2-4. günde başlar ve de takribi 2. hafta oturur. Bundan dolayı da uygulamanın 15. gününe kontrol randevusu verilmektedir.

Kontrol randevusuna kadar dikkat etmeniz gereken hususlar:

  1. Uygulama sonrası 5 saat boyunca dik durmanız gerekmektedir. Sırt üstü uzanmanızı, öne eğilmenizi veya yanlara doğru eğilmenizi asla istemiyoruz.
  2. 4 gün boyunca yüzünüze özellikle de uygulama yerlerine sert müdahaleler (göz ovuşturma, cilt bakımı vs.) yapılmasını istemiyoruz 
  3. Etkinin ortala 2 ile 4. gün başlayacağını bu süre zarfında biraz sabırlı olmanızı istiyoruz.
  4. Kaşlarda asimetri gelişmesi durumunda bize ulaşmanızı istiyoruz.
botoks kontrol seansı

Bu işlemin öncesi ve sonrası arasında çok ciddi farklar vardır.

Fotoğraflarının paylaşılmasını kabul etmiş hastalarımızın öncesi ve sonrası karşılaştırmalarını görmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İnceleme sonrası gerekli olan en uygun uygulama en profesyonel şekilde ve en kaliteli ürünler ile yapılacaktır.

Randevu

Kontrol randevusu sırasında mevcut ise asimetrilerin düzeltilmesi, gerekli ise eksik bölgelere tamamlayıcı uygulamalar yapılır.

Fethiye botoks whatsapp

Botoks ile ilgili bir randevu almak isterseniz kliniğimize ait iletişim bilgileri için buraya tıklayabilirsiniz.

Diğer estetik uygulamaları hakkında bilgi ya da randevu almak isterseniz kliniğimizin resmi internet sitesini buraya tıklayarak ziyaret edebilirsiniz.

Sağlıklı günler dileriz.

Botoks Genel Bilgiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön