Alın Çizgileri Artık Üzmesin

Bu makalemizde alın çizgilerinin etkilerinden ve alın çizgileri ile botoks ilişkisinden bahsedeceğiz.

Alın çizgileri, botoks uygulamasının en belirgin etkisini oluşturduğu bölgedir. Şaşırınca kaşları yukarı kaldırarak yaptığımız mimik hareketi ile oluşan yere paralel kırışıklıklar pek çok insanı rahatsız eder. Burada bu kırışıklıklar neden oluşur ve nasıl giderilir ayrıntılı anlatacağım.

alın çizgileri

Kaşlarımızı Yukarı Kaldırdığımızda Alın Çizgileri Neden Oluşur?

Alın bölgesinin anatomisini incelemek gerekir. Kaşlarımızı yukarı kaldıran bir çift kas mevcuttur. Bunlar kaştan başlayıp saçlı deriye kadar uzanmaktadırlar ve alın bölgesindeki deride paralel kırışıklıkların oluşmasına neden olurlar. Alın bölgesinde kırışıklıkların yerleşimine göre belirlenen noktalara botoks uygulanır.

alın çizgileri

Botoks ile Kaşlar Yukarı Kalkar mı?

Bu konuda yanlış bilinen noktalar var bunların hakkında yazmak isterim. Bazı hastalarımın bana botoks ile kaşlarımın kalkmasını istiyorum, askıya alınmış gibi olmasını istiyorum diyenler oluyor. Şimdi alında mevcut olan kas kaşları kaldırmakla sorumlu olan kastır. Biz de o kasın üzerine botoks uygularsak o kas tamamen fonksiyonunu kaybeder. Yani hali hazırda yukarı kalkması bloke olmuş olur. Buradan da anlaşılacağı üzere kaşları alında botoks uygulaması ile yukarı kaldırmak mümkün değildir. Sadece kaşların kenarlarını botoks uygulaması ile kaldırmak mümkündür bunu da kaz ayakları sayfasında derinlemesine anlatacağım.

Fethiye alın çizgisi botoksu

Botoks Yaptırdım Üst Göz Kapaklarım Şişti ve Derisi Sarktı, Neden?

Burada bahsetmek istediğim çok önemli bir konu daha var: üst göz kapağında çok fazla derisi olan ve hatta bu derinin kirpiklere kadar biriktiği durumlarda alın bölgesine uygulanacak botoksun etkileri. Bahsettiğim durumda kişiler üst göz kapaklarındaki birikimi azaltmak amaçlı kendilerinin de fark etmedikleri bir şekilde kaşlarını hep kaldırırlar.

Bu şekilde kendilerinde mevcut olan sıkıntıyı kendileri bir şeklide yani kaşlarını kaldırarak çözmüş olurlar. Alın bölgesi botoks uygulaması sonrası zaten hedeflenen amaç kaşların kaldırılmaması ve kırışıklığın oluşmaması iken bahsettiğim tarz bir hastada üst göz kapaklarındaki birikimin artmasına ve de göz kapaklarında şiş bir görünüm oluşmasına yol açabilmektedir. Bundan dolayı bu duruma sahip hastalarda botoks uygulaması öncesi bu durum enine boyuna tartışılmalı ve de botoks yapılırken saçlı deriye çok yakın olup kaşlardan mümkün olduğunca uzak durulması gerekir.

Fethiye botoks uygulaması konusunda oldukça ileriye gitmiş bir ilçemizdir.

Bu işlemin öncesi ve sonrası arasında çok ciddi farklar vardır.

Fotoğraflarının paylaşılmasını kabul etmiş hastalarımızın öncesi ve sonrası karşılaştırmalarını görmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İnceleme sonrası gerekli olan en uygun uygulama en profesyonel şekilde ve en kaliteli ürünler ile yapılacaktır.

Fethiye botoks whatsapp

Alın Çizgileri Artık Üzmesin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön